Zastawa stołowa w stylu rustykalnym

Styl rustykalny to wyjątkowe połączenie kolorów. Naczynia mogą być zepsute, materiały mogą być stare i zużyte, ale odzwierciedlają ciepło indywidualnego stylu życia, który wydaje się bardzo nieoszlifowany i nieskomponowany. Zastawa stołowa w stylu rustykalnym może być współczesna lub antyczna. Niektórzy uważają, że fajnie jest używać elementów z różnych okresów w połączeniu z maksymami, gdy „stare czyni nowe”. Inni są zbyt tęskniący za taką wolnością, chcąc posiadać przedmioty, które nosiły ślady ich wieku, takie jak patyna, plamy w kolorach barwników tekstylnych. W tym artykule porozmawiamy o zastawie stołowej w stylu rustykalnym.

Zastawa w stylu rustykalnym - czyli jaka?

Rustykalną zastawę stołową można zdefiniować jako przybory wykonane z naturalnych i prostych materiałów, takich jak glina, kawałki drewna itp. Rustykalny styl kontrastuje z perfekcją lub efektownością. Chociaż style rustykalne istniały w wielu kulturach na całym świecie, dziś są często kojarzone z wiejskim życiem i wiejskim otoczeniem. Dzieje się tak dlatego, że zapewniają poczucie ciepła i przytulności, a także komfortowe, intymne połączenie między ludźmi - ich ideałami, stylem życia i jedzeniem. Zastawa stołowa w stylu rustykalnym dopełni wszelkie doznania kulinarne, od kawy po kolacje przy świecach z bliskimi.

Zastawa stołowa w stylu rustykalnym

Jak stworzyć wystrój w stylu rustykalnym?

Świetnym pomysłem na styl rustykalny jest użycie świeżych kwiatów w doniczkach, stojakach na owoce i stopniowanych kolorach w wazonach. Płytki mozaikowe to świetny sposób na dodanie tekstury i wzorów do stołów. Rustykalne miski do sałatek mogą również dodać odrobinę wiejskiego uroku do nakrycia stołu. Niektóre sklepy z antykami lub pchle targi mogą mieć piękne i funkcjonalne opcje zastawy stołowej. Rustykalna zastawa stołowa jest nie tylko piękna, ale także praktyczna.

Osobiście zdecydowanie wolę rustykalny wygląd niż coś zbyt ekstrawaganckiego lub błyszczącego. Myślę też o moim domu jako o pracy w toku. Kiedy nad nim pracuję, chcę, żeby wyglądał jak dom, a nie katalog Ikei. Jeśli próbujesz stworzyć coś własnego, te elementy, które są zbyt komercyjne lub nie pasują do atmosfery Twojej przestrzeni, można zamienić w coś pięknego!