Jak zabezpieczyć choinkę przed psem?

Święta Bożego Narodzenia bez choinki to coś, co trudno sobie wyobrazić. Między inni to pięknie przystrojone drzewko stwarza wyjątkowy klimat w tym czasie i  jest przy okazji symbolem tych świąt. W przypadku, gdy ma się jednak w domu czworonożnego pupila, los świątecznego drzewka może być ciężki. Jak zatem zabezpieczyć choinkę by przetrwała święta bez uszczerbku?

Jak zabezpieczyć choinkę przed psem:

Przede wszystkim zadbaj, aby choinka była nie mogła się przewrócić. Możesz ją przymocować do podłogi, komody, stołu czy ściany – w zależności od tego, w jakim miejscu stoi. Dobre mocowanie sprawi, że czworonożny pupil nie będzie mógł jej  przewrócić, czy to specjalnie skacząc na nią czy to przypadkiem podczas wspólnej zabawy.

Aby zmniejszyć ryzyko szkód, nawet gdy choinka jest przywiązana, zrezygnuj ze szklanych ozdób. Gdy spadną nie tylko narobią bałaganu, ale przede wszystkim są zagrożeniem dla zdrowia twojego psa. Odłamki szkła mogą wbić się w jego ciało, a w przypadku gdy pies będzie chciał zjeść taką bombkę, poranią wnętrze jego pyska i przewód pokarmowy. To zdecydowanie bardzo niebezpieczne i bolesne dla niego.

Jeżeli nie chcesz, by pies interesował się drzewkiem zrezygnuj także z mrugających intensywnie światełek. Takie błyski mogą być dla psa czymś ciekawym lub odwrotnie – powodować u niego strach. W jednej i drugiej sytuacji pupil będzie skory do zaatakowania pięknie przybranego drzewka.

 Jak zabezpieczyć choinkę przed psem?

Ograniczenie świecących łańcuchów i rezygnacja z anielskich włosów to także dobry pomysł. Łańcuch, w których odbija się światło z pewnością przyciągną uwagę. Natomiast długie anielskie włosy zwiększają prawdopodobieństwo, że pies może się w nie przypadkiem zaplatać, zwłaszcza gdy choinka stoi na ziemi.

Posiadając psa zastanów się więc, czy duża choinka bożonarodzeniowa od podłogi do sufitu to dobry pomysł. Takie piękne i duże drzewko, nawet pozbawione szklanych elementów i innych potencjalnie ciekawych ozdób, wciąż będzie narażone na przewrócenie się czy inne uszkodzenia. Pod choinką jest przecież sporo miejsca, a samo drzewko łatwo przewrócić podczas zabawy.

Już wiesz, jak zabezpieczyć choinkę przed psem. Zastanów się więc dobrze zanim wyruszysz na świąteczne zakupy po samo drzewko czy ozdoby na nie.